Pozycjonowanie stron - pozycjoner
Blog pozycjonera

Pozycjonowanie przez mikroblogowanie

Opublikowano dnia Tuesday, 28 April 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Kilka dni temu uruchomiłem serwis wspomagający pozycjonowanie stron polecanych w portalu społecznościowym Blip.pl. Idea jest bardzo prosta - dodajesz bota ^seoblip do obserwowanych, a on agreguje Twoje statusy i publikuje w serwisie SEOblip.pl, tworząc dla polecanych stron linki przyjazne wyszukiwarkom.

Linki te tworzone są z URLa strony docelowej (bot pomija wszelkie przekierowania) oraz atrybutu <title> tej strony. Dzięki temu polecając link na Blipie, boty wyszukiwarek będą go “widziały” w serwisie SEOblip.pl z tematycznym anchorem. Dodatkowo, jeżeli w “blipnięciu” użyjesz tagów (czyli po prostu wpiszesz #jakieśhasło), to strona będzie zoptymalizowana pod to hasło.

Oczywiście możesz wykorzystać SEOblipa do pozycjonowania własnych stron. Pamiętaj jednak, żeby zbytnio nie spamować. Niedługo wprowadzę ograniczenie - swego rodzaju TrustRank użytkowników, a linki promowane przez użytkowników o niskim współczynniku treści/linków będą opatrywane atrybutem “nofollow”.

Czy SEOblip pomoże w pozycjonowaniu? Według mnie na pewno nie zaszkodzi. Zawsze to kilka “zewnętrznych” linków prowadzących do Twojego serwisu. Nie licz jednak, że nagle Twoja strona na stałe mocno podskoczy w wynikach Google. Ten serwis ma “delikatnie sugerować” wyszukiwarkom wartościowe strony, a nie budować spamujące zaplecze.

Wszelkie uwagi do systemu proszę pisać w komentarzach do tego wpisu.

PS. ^seoblip‘a obserwuje już 30 osób. Dołącz do nich ;)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Pozycjonowanie przez mikroblogowanie"

  No related posts

7 komentarzy do “Pozycjonowanie przez mikroblogowanie”

 1. precelik napisał:

  A ja już jestem :) tylko w blipie jakoś mniej aktywnie uczestnicze… ale mam pozałączaną wtyczkę yblip na blogach.. myślę że sie przyda w tym wypadku :)

 2. Łukasz Jarzembowski napisał:

  Przyda się, przyda, jednak ja wolę samodzielnie umieszczać informacje o nowych wpisach na Blipie - zawsze można je jakoś fajnie otagować i zdobyć kilku nowych czytelników :-)

  Tak jak pisałem wcześniej - za jakiś czas wprowadzę ograniczenie ilości treści/link na użytkownika, a osobom wprowadzającym za dużo linków (i za mało treści), będę tworzył linki “nofollow”.

  Masz więc jeszcze trochę czasu, żeby “wprowadzić treści” na Blipie. Po kilku/nastu/dziesięciu “blipnięciach” to wciąga ;)

 3. tomek napisał:

  Wiem wiem ze to trajmenica… ale jak to zrobiłeś? gg udostępnia jakaś możliwość odczytania treści przez www?

  Czy wyjąłeś z plugina blipowego?

 4. Łukasz Jarzembowski napisał:

  Całość to oczywiście ściśle tajna tajemnica, ale mogę zdradzić słowo-klucz:

  API

 5. tosiek napisał:

  A seoblip zdechł ;/

 6. Łukasz Jarzembowski napisał:

  @tosiek: trwa akcja “przekonywania” adminów do odblokowania bota. Przyłącz się ;-)

  P.S. Tylko nie przyjmujcie usprawiedliwień administracji że seoblip zbyt obiążał ich serwery - ten bug został już dawno naprawiaony, a oni nawet nie raczyli sprawdzić…

 7. Wojna o SEOBlipa | Pozycjonowanie stron - pozycjoner napisał:

  [...] roku temu, zachęcony możliwościami API serwisu mikroblogowego Blip.pl stworzyłem serwis, który miał agregować statusy osób obserwujących specjalne konto-bota i tworzyć w nich [...]

Skomentuj