Pozycjonowanie stron - pozycjoner
Blog pozycjonera

Trust Rank

Opublikowano dnia Tuesday, 7 April 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Jedną z ważniejszych zmiennych w algorytmie Google jest według mnie Trust Rank. Z mojego doświadczenia wynika, że właśnie ta “zmienna” (której de facto nie widzimy) jest (między innymi) odpowiedzialna za nakładanie na domeny filtrów i banów.

Nie jestem może profesjonalnym pozycjonerem spamerem, ale z mojego doświadczenia wynika, że strony które:

 • były dobrze “podlinkowane” (np. z wartościowych katalogów)
 • miały zdywersyfikowane anchory
 • linkowały “na zewnątrz” do wartościowych serwisów
 • były “długo” w Sieci

zawsze “jakoś” przeżywały zmiany w algorytmach Google. Nie zaszkodziło im także linkowanie z SWLi i inne nagłe przyrosty linków.

Jeżeli więc dopiero “startujesz” z nową stroną w Internecie - linkuj ją powoli z wartościowych katalogów, twórz tematyczne zaplecze i… czekaj. Jak zauważył Tomek - jakieś 7 miesięcy… Dopiero później możesz eksperymentować z mniej “czystymi” technikami linkowania ;)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Trust Rank"

  No related posts

2 komentarzy do “Trust Rank”

 1. Bogdan napisał:

  Witam

  Pod jakims czasie zauwazylem pewne udstepstwa od technika dzialania indeksu Google , otoz nagly przyrost linkow nie odpowiada za podzyszenie pozycje , lecz okresowe dodawanie linow do katalogow oraz zmian tematow pokrewnych ( oczywiscie najbardziej dopasowanych do tematu strony ) powoduje z czasem zwiekszenie sie ogladalnosci. Zauwazylem rowniez ze google jest dosyc intelignetnym narzedziem ktore tak naprawde widzi ktore ze stron ma najbardziej pozyteczna tresc dla usera i je wypycha do przodu w wynikach. Strony ktore tak naprwde zawieraja tresci skupione niemajace pozadku ciezko wypozycjonowac.

 2. Trust Rank i autorytet domeny | Pozycjonowanie stron napisał:

  [...] pisałem o moich doświadczeniach z Trust Rank’iem, a tym razem będzie trochę teorii na ten temat. Dzięki spok’owi trafiłem na bardzo [...]

Skomentuj