Pozycjonowanie stron - pozycjoner
Blog pozycjonera

Życie bez Google

Opublikowano dnia Monday, 31 July 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Internet został potajemnie zdominowany przez jedną firmę - Google.

Czy Twoje korzytanie z Internetu to też “Googlowanie”? Włączasz przeglądarkę - automatycznie wchodzisz na wyszukiwarkę Google. Wpisujesz zapytanie, przeglądasz strony, a na nich - reklamy Google. To jedna z nielicznych firm internetowych, o tak potężnej świadomości marki.

Zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałoby Twoje życie bez Google? Cóż, pewnie niewiele inaczej niż teraz… no, może wtedy trudniej byłoby znaleźć porządane informacje w Internecie, ale przecież nie byłoby to niemożliwe. Jeszcze siedem lat temu Google nie istniało, a ludzie też korzystali z Internetu!

Refleksje takie nasunęły mi się po obejrzeniu tego reportażu. Google staje się monopolistą na rynku wyszukiwarek internetowych, a nowe usługi jakie przy tym udostępnia, w niektórych środowiskach budzą kontrowersje.

Jakkolwiek byśmy nie lubili monopolistów, i tak korzystamy z ich usług. Większość ludzi nadal ma telefon w TPSA i korzysta z Windows… Zamiast więc nie lubić monopolistów - dołącz do nich, zarabiaj z nimi. Na samym bowiem “nielubieniu kogoś” pieniędzy się nie zarobi :-/

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Życie bez Google"

    No related posts

2 komentarzy do “Życie bez Google”

  1. Yo napisał:

    Heh Google=jedyny monopolista krórego lubię i szanuje :D

  2. marcin napisał:

    Ale o co kaman? Wujo google daje zarobić sporo kasy.
    Czemu mam nie lbić monopolisty skoro jest dobry?

Skomentuj