Pozycjonowanie stron - pozycjoner
Blog pozycjonera

Koniec katalogowania?

Opublikowano dnia Thursday, 22 March 2007 przez Łukasz Jarzembowski

Jeżeli do pozycjonowania strony używałeś usług katalogowania, przygotuj się na spadek w wynikach wyszukiwania…

Google dopracowało ostatnio swój algorytm o “omijanie” serwisów z mało wartościową terścią (taką jak katalogi qlweb) oraz stron z treścią wartościową, lecz kopiowaną z innych serwisów (np. Wikipedii).

Dowolnie skopiowane treści, nawet jeżeli dobrej jakości, nie stanowią większej wartości informacyjnej dla użytkowników. Aby wyróżnić serwis internetowy, warto poświęcić czas na tworzenie nowej treści, dzięki czemu można zwiększyć lojalność użytkowników i dostarczyć przydatnych wyników w wyszukiwarce.

Źródło:


Oficjalny Blog Google dla Webmasterów

Na razie oficjalna notka na ten temat odwołuje się tylko do serwisów, które za pomocą katalogów i kopiowania treści zwiększają liczbę swoich podstron. Niewykluczone jednak, że wkrótce w wyniku “omijania” takich katalogów przez Google, strony do nich dodane utracą linki zewnętrzne i spadną w wynikach wyszukiwania.

To samo może dotyczyć stron autorów darmowych artykułów do przedruku. Złożyłem przed chwilą zapytanie w tej sprawie na polską grupę dyskusyjną Google.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Koniec katalogowania?"

    No related posts

Jeden komentarz do “Koniec katalogowania?”

  1. Krzysztof Lis napisał:

    To miło z ich strony, bo łatwiej entuzjaście tworzącemu witrynę tematyczną rywalizować z firmą posiadającą kilkunastu pracowników niż z robotem tworzącym stronę z tego, co da się znaleźć w sieci.

Skomentuj