Pozycjonowanie stron - pozycjoner
Blog pozycjonera

Hosting SEO - czy warto?

Opublikowano dnia Tuesday, 24 November 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Zauważyłem ostatnio ciekawy wpis na blogu Pawła Zinkiewicza na temat hostingu pod SEO. Czym różni się oferta hostingu SEO od zwykłego hostingu? Jedyną praktyczną różnicą jest możliwość korzystania z wielu różnych adresów IP…

Jeżeli jeszcze nie wiesz co to jest IP i dlaczego jest ważne w pozycjonowaniu - zapraszam do przeczytania mojego artykułu na temat odległości linków.

W normalnej firmie hostingowej otrzymujemy zazwyczaj jedno IP współdzielone na wszystkich użytkowników danego (pod-) serwera. W specjalistycznych hostingach SEO możemy otrzymać ich nawet 64.

Co prawda nie zdarzyło mi się jeszcze korzystać z tego typu usługi, jednak od kilku lat korzystam z podobnego hostingu w OVH.pl. Obecnie oferują 10 unikalnych IP (o różnej geolokalizacji) w pakiecie 90plan, co dla mnie jest ilością (jak na razie) wystarczającą.

Z korzystaniem z tego typu hostingu wiąże się jednak pewne niebezpieczeństwo. Jeżeli Google uzna że na danym serwerze (IP) znajdują się same bezwartościowe strony (SPAM) - może wykluczyć cały serwer z indeksu. Oczywiście nie mamy pewności czy Google “wycina IP” gdy znajdzie na nim 100% spamu, 90 czy 80%. Z resztą sam proces “banowania IP” jeszcze mi się nie przytrafił, więc mam nadzieję że na ten temat wypowiedzą się w komentarzach więksi specjaliści ode mnie. Nie chcę powtarzać plotek. ;)

Bądź co bądź - najbezpieczniej jest mieć własną domenę i własne (niepodzielne) IP. I dlatego właśnie utworzyłem u mojego ulubionego dostawcy hostingu (DreamHost) specjalny kod rabatowy - SEOPACKIP. Podając go przy rejestracji (choć teraz coś się zmieniło i podawanie kodu zapewne odbywa się podczas płatności) - otrzymasz dwa unikalne numery IP gratis! (A do tego jeszcze zasilisz mój skromny budżet kilkoma $$$ ;) ). W każdym momencie możesz dokupić dodatkowe IP za cenę $3,95/miesiąc.

Myślę jednak że na początek dwa unikalne (nie współdzielone) IP wystarczą każdemu. :) Na jednym możesz postawić serwis główny, na drugim - wartościowe zaplecze. Łącząc tę promocję np. z pakietem 90plan w OVH można za niewielką cenę stworzyć dosyć pokaźną sieć linkującą :D

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Kategorie: Hosting
Tagi: , , ,
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Hosting SEO - czy warto?"

    No related posts

2 komentarzy do “Hosting SEO - czy warto?”

  1. Łukasz napisał:

    Jak narazie to usługi hostingu SEO są dosyć drogie. Nawet wszystkie firmy oferujące hosting SEO dają współdzielony adres IP, ponieważ dysponują max 200 adresami IP. Na 100 klientów przy założeniu, że każdy kupi hosting ze 100 adresami IP, to 1 adres IP jest współdzielony na 50 użytkowników, z czego pewnie każdy postawi kilka stron.

  2. pasjans napisał:

    w seolite.pl jest całkiem fajna oferta dla małych domorosłych pozycjonerów:)

Skomentuj